Warm-up Session Antrenament 20-22 Aprilie

Locul de desfăşurare: Marea Neagră, Limanu, Mangalia Organizator: As. C.S. Mojo Yachting

Practice Regatta Antrenament 04-06 Mai

Locul de desfăşurare: Marea Neagră, Limanu, Mangalia Organizator: As. C.S. Mojo Yachting

Set Sail Regatta Club Regatta 17-20 Mai

Locul de desfăşurare: Marea Neagră, Limanu, Mangalia Organizator: As. C.S. Electrica-Balkan & Set Sail Clase de concurs: ORC (offshore)

Tomis Trophy Club Regatta 25-28 Mai

Locul de desfăşurare: Marea Neagră, Portul Tomis Organizator: As. Yacht Club Regal Român Clase de concurs: ORC (offshore)

Poseidon – Balchik International Regatta Romania Cup 1st Stage 14-17 Iunie

Locul de desfăşurare: Marea Neagră, Balchik – Eforie Nord/Eforie Nord – Balchik Organizator: Black Sea Sailing & Morski Klub Balchik in conjunction with Black Sea Competition Sport Club Clase de concurs: ORC & IRC (offshore)

Regina Maria Regatta Romania Cup 2nd Stage 06-08 Iulie

Locul de desfăşurare: Marea Neagră, Limanu, Mangalia Organizator: LifeHarbour Limanu & As. Nautic Yachting Club Clase de concurs: ORC & IRC (offshore)

Rotary Regatta Club Regatta 20-22 Iulie

Locul de desfăşurare: Marea Neagră, Limanu, Mangalia Organizator: As. Yacht C.S. Seanergya, As. C.S. Electrica-Balkan şi Rotary International Club Mangalia Clase de concurs: IRC & ORC (offshore)

LifeHarbour Regatta Romania Cup 3rd Stage 27-29 Iulie

Locul de desfăşurare: Marea Neagră, Limanu, Mangalia Organizator: LifeHarbour Limanu & As. Nautic Yachting Club Clase de concurs: ORC & IRC (offshore)

Bricul Mircea Regatta Romania Cup 4th Stage 10-12 August

Locul de desfăşurare: Marea Neagră, Eforie Nord Organizator: Black Sea Sailing Association & Black Sea Competition Sport Club Clase de concurs: ORC & IRC (offshore)

Callatis Regatta Romania Cup 5th Stage 24-26 August

Locul de desfăşurare: Marea Neagră, Eforie Nord Organizator: Black Sea Sailing Association & Black Sea Competition Sport Club Clase de concurs: ORC & IRC (offshore)

Campionat Naţional Offshore Etapa 1 National Championship 1st Stage 07-09 Septembrie

Locul de desfăşurare: Marea Neagră, Eforie Nord/Limanu, Mangalia Organizator: As. C.S. Black Sea Competition & Black Sea Magic (LifeHarbour Limanu) sub egida F.R.Yachting Clase de concurs: ORC & IRC (offshore)

Campionat Naţional Offshore Etapa 2 National Championship 2nd Stage 21-23 Septembrie

Locul de desfăşurare: Marea Neagră, Eforie Nord/Limanu, Mangalia Organizator: As. C.S. Black Sea Competition & Black Sea Magic (LifeHarbour Limanu) sub egida FR Yachting Clasele de concurs: ORC & IRC (offshore)